Rek'Sai

RekSai Yeraltındaki Dehşet League of Legends’ın Yeni Şampiyonu !

RekSai

 

 League of Legends Ormancı açığını gelecek olan yeni şampiyon Yeraltındaki Dehşet RekSai ile kapatmayı planlıyor!

Sihirdar Vadisi Ormanına tamamen yakışan bu yeni Şampiyon oldukça güçlü ve hareketli. Tünelleri sayesinde kendi ve karşı ormandaki yaratıkları kolayca temizleyeceğini düşündüğümüz bu canavar tünelleri aracılığı ile yine muhteşem baskınlar yapabilecek. Karşı ormanlarda başarılı olacağını düşündürmesinin sebebi Sarsıntı Duyusu yeteneği. Bu yetenek sayesinde rakip şampiyonların belirli bir alan içerisinde olup olmadıkları hakkında fikir sahibi olabiliyor. RekSai ani hasara sahip bir şampiyon olmaması sebebiyle bu şampiyonu oynayacak oyuncuların yapacakları baskınlarda asıl amaçları takım arkadaşlarına yardımcı olmak adına rakip şampiyonları yavaşlatıp durdurarak kaçmalarını engellemek.

RekSai Şampiyonu için hazırlanan kostüm Eternum RekSai

eternum reksai

RekSai Şampiyonunun Yeteneklerine göz atacak olursak;

Pasif: Xer’Sai’nin Öfkesi

Rek’Sai rakiplerine saldırdığında öfke yükü kazanır. Gömülmek öfkeyi tüketir ve kısa süreliğine az miktarda can yeniler.

 

Q: – Kraliçe’nin Gazabı/Avına Güdümlü

Toprak Üstünde – Kraliçe’nin Gazabı

Rek’Sai ileri atılarak, etrafındaki rakiplere sonraki üç normal saldırısı ile hasar verir.

Gömülüyken – Avına Güdümlü

Rek’Sai’nin beceri atışı kullanarak ateşlediği hiçlik enerjisi demeti düz bir hat üzerinde ilerleyip, çarptığı ilk rakibin üzerinde patlayarak hedefe ve patlamanın isabet ettiği yakınlardaki rakiplere hasar verir, onları yavaşlatır ve açığa çıkarır.

 

W: Gömül/Yüzeye Çık

Toprak Üstünde – Gömül

Rek’Sai kendisini toprağın altına gömerek, Sarsıntı Duyusu (Rek’Sai’nin etrafındaki geniş bir alanda rakip hareketlerini görmesini sağlayan özel bir mekanik) kazanır ve hareket hızı artar. Karşılığında görüş menzili azalırken, normal saldırılara erişimi kesilir. Bu şekilde hareket ederken birimlerle çarpışmayı yok sayar.

Gömülüyken – Yüzeye Çık

Rek’Sai gömülü olduğu yerden fırlayarak toprağın üstüne çıkar ve yakınlardaki tüm rakipleri havaya savurarak, onlara hasar verir.

 

E: Hiddetli Isırık/Tünel Kaz

Toprak Üstünde – Hiddetli Isırık

Rek’Sai hedefini ısırarak, biriktirdiği öfke yüküne bağlı olarak artan hasar verir, öfke çubuğu doluysa gerçek hasar verir.

Gömülüyken – Tünel Kaz

Rek’Sai hedef konuma doğru kazmaya başlayarak, başlangıç ve bitiş noktaları arasında uzun ömürlü bir çift tünel oluşturur.

 

R: Hiçlik Hücumu

Pasif: Rek’Sai saldırı hızı kazanır.

Aktif: Rek’Sai kısa bir süre odaklandıktan sonra toprağa gömülür ve tünellerinden birisine doğru atılır. Hedefine ulaşıp ortaya çıktığında kısa süreliğine hareket hızı büyük oranda artar.

Kum Solucanı ve Karada Yüzen Köpekbalığı fikirleri doğrultusunda tasarlanan RekSai oyuna geleceği andan itibaren aktif olarak Orman rolünde görüleceğini düşünmekteyiz. RekSai ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Önemli Not: Riot Games 10.12.2014 tarihinde yayınlamış olduğu 4.21 Yama Notlarında Yeraltındaki Dehşet, RekSai‘nin 4.21 Yaması yayınlandıktan kısa bir süre sonra çıkacağını resmi olarak duyurdu!

2 comments

Bir Cevap Yazın