smite

Smite Online

Merhabalar;

Bugünkü inceleme yazımızda kısaca ele alacağımız online oyun Smite Online; Hi-Rez Studios tarafından geliştirilen TPS tarzında bir MOBA oyundur. Yani açık anlamıyla bir GTA, Assassin’s Creed bakış açılı bir MOBA’dır. Birçok kişi diğer MOBA oyunları olan Dota2, LoL vb oyunlara benzetmekte veya onlarla karşılaştırmakta ancak oyunu ayıran özelliği ise TPS bakış açılı olmasıdır ki bu onu türünde (benim gözümde en azından öyle) tek kılıyor. O yüzden onlarla kıyaslicam hatta onları bu konuya mümkün olduğunca dahil etmemeye çalışacağım.

Smite’da genel olarak mitoloji tanrılarını konu alıyor. Hatta adamlar o kadar başarılar ki bazı filmler bile oyundaki karakterlerin görünümlerini alıyor. Buna nerden vardın derseniz film sektöründe birçok Herkül adında film vardır ama çoğu filmde karakterin hareketleri ve giyimi oldukça farklıdır ama oyuna eklendikten sonra gelen filmler aynı kıyafeti ve hareketleri içermeye başladı. Filmde görünce kısacası ben bunu oyunda yapmıştım diyorum :) .

wf_smite_top

Gelelim oyunun içini dışını taşını toprağını anlatmaya. Oyunda oldukça bol mod bulunmaktadır. Şuan bildiğim olarak Arena modun da sizi bir kolezyuma koyuyor 5vs5 kapışıyorsunuz en fazla skoru olan takım kazanıyor. Conquest modu var bu standart bir moddur oyuna başladığınız anda hemen buraya girebilirsiniz genelde zaten burası daha çok oynanıyor burada 3 koridor var bu koridorlar da toplam 6 kule 3 base koruma kulesi ve 1 kale bulunmakta her MOBA olduğu gibi kim kimin kalesini düşürse oyunu kazanıyor. Assault modu da var oyunda burda 2 koridor var sağ ve sol olmak şartıyla ortası ormandır. Burada da kuleleyi indirerek kaleyi ilk düşüren takım kazanmaktadır. Joust(3vs3), Dominion ve MOTD modlarıda vardır bunlar diğer anlattıklarım gibi modlardır fazla oynama şansım olmadığın tam olarak bilgim yok o yüzden bu modlar hakkında bilgi veremicem. Bunlarla beraber toplam 6 adet mod bulunmaktadır. Oldukça farklı modlar olduğundan eğleneceğiniz ve hiç sıkılmayacağınız bir oyun zevkine ulaşacaksınız.

Grafikleri konu alırsam benim gibi standart bir oyuncu için oldukça iyi grafiklere sahip bir oyun. Tanrıların skilleri olsun, tasarımları olsun oldukça doyurucu özelliklere sahiptir. Özellikle oyunu full özelliklerle oynarsanız emin olun bu oyunu sadece grafikleri için oynayabilirsiniz. Oyunu oynarken kullanıcı arayüzü oldukça iyi tasarlanmış. Çünkü TPS tarzı bir bakış açısına sahi olduğundan ekran dolu gözükebilirdi ve oyunu oynamada zorluk çektirebilirdi ama böyle birşey mümkün değil gayet herşey net bir şekilde gözüküyor. Menü, lobi, sohbet, market tasarımları da oyunun grafiklerini bozmamış ve aynı ortam ile oyuncuya karışık bir arayüz sunmamıştır. Zaten alıştıkça oyunu gözünüz kapalı oynayabiliyorsunuz.  Bu inceleme yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Smite online hakkında birçok içerik sitemizde yayımlanacaktır. Eğer smite hakkında içeriklere ulaşmak istiyorsanız sitemizi takip edebilirsiniz.

iyi oyunlar…

Bir Cevap Yazın