tshaberabf27

Titan Savaşları Online

Her yerde  bir savaş! Son günlerde birçok oyunun konuştuğu bir savaş oyunu Türkiye piyasasına geliyormuş. Oldukça merakla beklenen ve yayımcı firmanın da dediği gibi  en kaliteli MMORPG oyunu olmayı hedefleyen bir oyunmuş. Birçok oyun bu şekil geldi ve piyasada hala yerleri pek iyi durumda değiller. Bizde merak ettik ve yakın zaman içinde açık betaya giren yeni mmorpg Titan Savaşları Online’ı biraz araştırdık, kurcaladık ve fikirlerimizi, düşüncelerimi oluşturduk. Bu yazımızda Titan Savaşları Online hakkında kısa bir sohbet edeceğiz.

Oyun içi hakkında konuşmadan önce biraz bu oyun nerden çıktı, kim çıkardı, kim yayımcılığını yapıyor gibi genel bilgileri sizlere vermek istiyorum.

Titan Savaşları Online aslında çin kökenli mmorpg manyağı bir şirket olan COG Publish Limited tarafından ortaya çıktı ve  geliştirme çalışmaları devam ediyor.  Oyun aslında Çin’de ve diğer yabancı ülkelerde Titan Siege(Medeniyet Savaşı) olarak biliniyor. Biz Türk oyuncularına oyunu sunmak için Türkçeleştirildiğinden Titan Savaşları(filmlerdeki fu*k cümlesine lanet yazılması gibi) adını almış. Konu Türk serverine geçtiğine göre biraz da Türk oyuncularına yayımcılığını yapan ArkArena’ya gelelim. %100 Türkçe mi tam bilmiyorum ama oynadığım kadarıyla Türkçe(seslendirme yok) olan oyunun yayımcılığını ArkArena yapmaktadır. Oyun ArkArena tarafından Türkiye lokasyonlu en iyi mmorpg oyunu olmayı hedefliyor. Eğer emin ve sağlam adımlarla ilerlerse bu hedefin elde edilmesi pek uzun sürmeyeceğine inanıyoruz.

Oyunun genel bilgilerini verdikten sonra gelelim oyun içi muhabbetimize.

Hem fazla yazmayı sevmediğimden hem de siz okuyucuları ansiklopedi havası vermek istemediğimden pek ayrıntılara girerek oyun içi görüşlerimi belirtmeyeceğim. O yüzden sıkılmadan okuyacağına inanıyorum. İlk olarak grafiklerden bahsetmemiz gerekirse açık beta içinde olan bir oyun için iyi durumda bir oyun. Zaten Free to Play oyunlardan fazla bir grafik beklemek(aylık para ödenenler hariç) biraz saçma olur. Çünkü oyması ücretiz bir oyun olduğundan bütçesi o kadar fazla değildir. Birde sıfırdan ortaya çıkan bir oyun ise bunlar görmezlikten gelinmeli tabi zamanla kendilerini düzeltmeleri gerekir eğer düzeltmezlerse zaten piyasada duramazlar. Karakterlerde düzenleme yapma sınırsız değil. Örneğin saç modelleri belli sayıda, yüz ifadeleri belli sayıda, renkler belli sayıda. Karakterlerin skill(yetenek becerileri)leri oldukaç iyi yapılmış. Patlamalar, efekler havada uçuyor. Bu konuda çinli arkadaşlar malzemeden çalmamışlar. Düşman canavarların tasarımları gayet iyi durumda. Pek özgün tasarım olarak görmedim ama başlangıç olarak iyi durumdadır. Vuruş efekleri beni hiç sarmadı ama çünkü standart bir vuruş yapıyorlar.

Oyunda toplam 4 farklı karakter sınıfı yer almaktadır. Bunlar savaşcı, büyücü, şifacı, katil ve ruh çağıran. Bunun yanında oyunda eşya geliştirme sistemi mevcuttur. Nedir bu diyenler için; Eşya Geliştirme sistemi eşyalarınızın sahip olduğu özellikleri başka bir silaha aktarma imkanı sağlar, fonksiyonları;  güçlendirme, ayrıştırma, delme, konsantre yapma, yıldız transferi ve devretme fonksiyonlarına sahiptir. Diğer bir özellik ise birçok oyunda olduğu gibi bu oyunda da olan binek sistemi mevcuttur.

İlk incelememizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. İlerki zamanlarda daha uzun ve detaylı incelemeler yayımlamayı düşünüyoruz. Bunlarının yanında canlı ve rehber videoları yayımlayacağız. Takipte kalmayı unutmayın..

İyi oyunlar..

1 comment

  1. Gerçekten güzel bir oyun ve oyun hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için de “iyi ki kaleme alınmış bir çalışma” dedirtecek bir paylaşım. Oyun, aslında oyun; ama kendini kaptırma anında üç boyutlu bir sinema salonu hissi vermediği de olmuyor hani…

Bir Cevap Yazın