wolf2

Wofteam İçin Hile Yayımlayan Siteye Ceza Geldi!

Sadece Türk oyuncuları değil Dünya’nın farklı yerlerinde oyun oynayan oyuncularından Hile her zaman can sıkmıştır. Özellikle günümüzde oldukça gelişen oyun sektörü kaliteli hizmetler sunmaktadır. Tabi işi bozmaya veya onun kolaylığına kaçan insanlar her zaman olacaktır. Bunun çağresini oyunu sunan oyun firmalardan bekliyoruz.  Ama firmalarında savunma mekanizmaları olmadığından hile kullanan sayı oldukça artmaya başlıyor. Siz veya bir başkası o oyuna o kadar zaman ayırıyorsunuz, emek ediyorsunuz veya zor birşeyleri başarıyorsunuz ama bir başkası geliyor sizin yaptığınız emekleri bir kenara atıp sistemin bir açığı ile çalışan programlar kullanarak sizin seviyenize geliyor veya sizi geçiyor.

Bu haberi asıl yayınlama amacımız bilmiyorum ama daha önce hiç duymadım böyle bir olay oldu mu. Türkiye’de bir ilk yaşandı.

Türkiye’de ilk defa bir online oyun için hile yayımlayan siteye ceza verildi. Bu site Joygame’in yayıncılığını yaptığı MMOFPS oyunu olan Wolfteam. Şuan zaten oyuncuyum diyen bir kişi wolfteam oynamadan oyuncuyum diyemez heralde. Eski kullanıcılarındanım. Eskiden gayet güzel bir oyuncu geleceği var diyorduk. Ama zamanla birazda firmanın( para gözlülüğünden olduğunu düşünüyoruz) hatası var. O kadar çok kişi hile kullanıyor ki oyun oynanmıyor. Şöyle bir örnek verebilirim adam nasıl yapıyorsa o hileyi başlama noktasından adam herkesi temizliyor. Şuan oynamadığımdan bilmiyorum hala böyle mi?

Hile yayımı yapan wtsuperhack.net adlı sitenin sahibi geçtiğimiz günlerde İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından cezalandırıldı. Site sahibi ve yayımcısı tespit edilen kurumun bilgisayarlarına, veri taşıyıcılarına el konuldu. Karar kapsamında “Bilişim Sistemindeki Verilerin Bozulması” suçunun işlendiği belirtildi ve CK isimli kişi hapis cezasına çarptırıldı.

Türkiye’de böyle olayların olması oyun sektörünün gelişmeye başladığının bizzat kanıtıdır. Artık bazıları online oyunların ve oyunların gücünü görmeye başlamıştır. Sizden isteğimiz hileye başvurmamanız. Temiz ve kaliteli bir oyun firmaların görevinden ziyade biz oyuncularında görevidir.

iyi oyunlar.

Bir Cevap Yazın