Twitch-logo

Twitch’in Sahibi Belli Oldu!

Twitch; birçok oyunucunun oyunlarını oynarken yayın yapmasını sağlayan bir website. Bildiğiniz gibi bir süredir söylentilerle büyüyen Google’un satın aldığına dair haberler yalan olduğu haberi çıktı. Bizde siz okuyucularımızın kafalarını karıştırmamak amacıyla söylentilerle dolaşan haberi kendi sitemizde yayınlamadık ve haberin netleşmesini bekledik. Sonunda Twitch’in yeni sahibi bizzat kendileri tarafından resmi haber ile duyurdu. Bizde bu resmi haberi sizlerle paylaşmak istedik.

Söylentilerde Google Twitch’i satın almak için 1 milyar dolar verdiği vardı. Ama yeni sahibi tam olarak 1 milyar dolar vermese de yaklaşık o rakam da bir miktar vererek resmen Twitch’i satın aldı.

Twitch son dakika olarak yayınladığı habere göre yeni sahibi Amazon. Evet yanlış duymadınız bildiğimiz Amazon Twitch’i satın aldı. Hemde 970 milyon doları yatırarak nakit bir şekilde satın aldı. Adamlarda sonuçta para var istediği siteyi satın alırlar. Amazon oyun sektörüne ilgisini biliyorduk ama Twitch’e ilgili olduğu bizi de şaşırttı. İnşallah Twitch’i daha kaliteli ve daha iyi yerlere getirmeyi başarırlar. 

2 comments

Bir Cevap Yazın