10525755_10154540954275556_4005194739021111406_n

League of Legends’e Yeni Şampiyon Eklendi

Lol’un en tatlı ve en işin şampiyonların oldu yordle’a yeni şampiyon daha geldi. Ne kadar tatlı ve şirin desekte onların içlerinde bir canavar var. Asla onları sinirlendirmek istemez ve dost kalmak istersiniz. Yeni şampiyon oldukça eski yıllarda yordle’ın buz içinde kalması ile yeni şampiyonumuzu da bir buz parçasının içinde kalarak hapsolmasına neden oldu. Ama Gnar‘ı bir buz parçası sonsuza kadar tutamazdı. Sonunda Gnar‘ın içinde canavar uyanarak onu özgürlüğüne kavuşturdu.

Yetenekleri:

Pasif: Hiddet Geni

Pasif: Hiddet Geni

Gnar_Q1

Q: Mini Gnar – Bumerang At

Gnar_Q2

Q: Mega Gnar – Kaya Fırlat

Gnar_W1

W: Mini Gnar – Hiper (Pasif)

W: Mega Gnar – Göçert

W: Mega Gnar – Göçert

E: Mini Gnar – Hop

E: Mini Gnar – Hop

E: Mega Gnar – Güm

E: Mega Gnar – Güm

R: Mega Gnar - GNAR!

R: Mega Gnar – GNAR!

10525755_10154540954275556_4005194739021111406_n

 

Tam bir üst koridor şampiyonudur. Oyun sonunda tank ya da dövüşçü olarak çok etkilidir. Oyun başında başarı gösterebilmek için, Mini halini iyi kullanmak gerekir.  Bumerang At ile koridordaki rakibine hem hasar verebilir, hem de yavaşlatma etkisiyle onu uzak tutup karşı saldırılarını engelleyebilir. Hiper açıldığında, iyi zamanlanmış normal saldırılar ve Bumerang At’larla beraber koridorda üstünlük kurmasını sağlar. Mini Gnar için en iyisi, Hop’u kaçışlara saklamaktır. Hop onu, kendisini avlamaya gelen ormancılardan ve koridordaki rakiplerinden koruyabilir.

Mega Gnar, bayağı bir kitle kontrol yeteneği olan ve şaşırtıcı miktarlarda hasar verebilen bir canavar. Mini Gnar çatışmaya kenardan girip çıkacak kadar atikken, Mega Gnar çatışmanın ortasında kendini gösterebiliyor. Güm ile rakibin üst koridor oyuncusunun karşısına dikildikten sonra, hızla Kaya Atışı ve Göçert kullanarak savunması en güçlü olan rakipler hariç herkesi pataklayabiliyor. Ancak, özellikle baskına gelindiğinde kendisini gösteren epey büyük açıkları da var. Etkin bir şekilde kaçmasını sağlayan hiçbir şeyi yok. Koşa koşa kulesine kaçarken canına ve dirençlerine güvenmek zorunda.

Gnar altıncı seviyeye ulaşıp GNAR!’ı açtığında ise işler epey değişiyor. Bu yeteneğin işlevselliği hem Gnar’ı kurtaracak, hem de rakibini öldürecek kadar güçlü – özellikle de duvarların yakınında tek başına duranlara karşı. Mini Gnar’ken rakibinizi çalılara çekip Mega Gnar’a dönüşerek GNAR!’la rakibinizi sersemletebilir, sonra diğer yeteneklerinizle üstüne kamyonla hasar dökebilirsiniz. Eğer kendine, kulelere kafa atacak kadar güvenen bir rakibiniz varsa, onu kulenize çarparak sersemletebilirsiniz.

reveal_gameplay_teamfights

Hangi şampiyonlar ile oynayabilirim?

Lulu: Lulu’nun yetenekleri, Gnar’ın zayıf yönlerine cuk oturarak onu iki halinde de daha güçlü kılar. Lulu, Mini Gnar’ı Yetiş, Pix! ile kollarken, Kapris ile de Mega Gnar’ın rakibe yetişip alan etkili hasar vermesini sağlayacak hıza ulaşmasını sağlamış olur.

Amumu: Oyunun sonları yaklaştığında, Gnar asıl işlevi tanklık olan bir şampiyonun peşinden çatışmaya girince çok daha etkili olur. Amumu bu konuda mükemmeldir: Q-R kombosuyla karşı takımı kilitleyebilir; böylece Mega Gnar karşı takıma Güm’le dalıp Amumu’nun alan etkili hasarını kendisininkiyle tanımlayabilir.

Orianna: Mega Gnar, Top’u rakip takımın ta orta yerine kurye gibi taşıyabilir! Güm ile Komut: Şok Dalgası’nı bir araya getirmek (Gümdalgası?) feci hasar verebilir ve Orianna bunun ardından Komut: Uyumsuzluk kullanarak rakipleri yavaşlatıp Mega Gnar’ın sallana sallana yürüyüşünü hızlandırabilir.

Karşıda hangi şampiyon varsa oynamamalıyım?

Temmo: Teemo’nun menzili Gnar’ınkinden yüksektir ve Zehirli Atış’la zaman içinde hasar verdiğinden onu eriterek bitirebilir. Çevik İzci aynı zamanda normal saldırı çatışmalarında Gnar’ı kör edebilir ya da Seri Adım’la kendisine atılan bumeranglardan, kayalardan, hatta Mega Gnar’dan kaçınabilir.

Irelia: Gnar ilk birkaç seviyede Irelia ile başa çıkabilir; ancak Irelia beşinci seviyeye geldiğinde Gnar’ı yenmek için gereken tüm gerçek hasar, hayatta kalma, hız ve dayanıklılık miktarına erişmiştir. Böylece Kayıp Halka, kulesinin altında minyon biçip ormancının yardımına bel bağlamak durumunda kalır.

Fizz: Fizz, Gnar’ın her iki hali için de sorun teşkil eder. Fizz, Mini Gnar dönüşmeye fırsat bulamadan ona toplu hasar verebilecek kadar atik ve güçlüdür. Oyunbaz/Düzenbaz ise Mega Gnar’ın hatırı sayılır kuvvetinden ve GNAR! da dahil olmak üzere kitle kontrol etkilerinden kaçınabilir.

1 comment

Bir Cevap Yazın