dota_2_international_exemmo

Uluslararası Dota2 Şampiyonası 2015

dota2_uluslararası turnuva

Uluslararası Dota2 Şampiyonası ne zaman ve nerede olacak?

Valve’ın 7 Ocak 2015 tarihinde yaptığı açıklamasına göre bu yılın Uluslararası Dota2 Şampiyonası 3 Ağustos Pazartesi ile 8 Ağustos Cumartesi günleri arasında Seattle, Washington’da yapılacak.

Geçtiğimiz yıldan ne gibi farklılıklar olacak?

Geçen yılın turnuvasının 4 gün sürmesinin aksine, bu seneki turnuva tam 6 gün sürecek, Valve bir kez daha 16 takımlık bir turnuva yapmayı planladığını ve davetiyelerin 1 Mayıs tarihinden itibaren “kısa bir süre içinde” takımlara gönderileceğini söyledi.

Henüz mekan, ödül havuzu ve bilet satışıyla ilgili detayların açıklanmadığı turnuvanın önceki turnuvaların aksine aylar öncesinden duyurusunun gelmesi hepimizi şaşırttı. Valve bunun sebebinin programlarımızda yer açabilmemiz için olduğunu söyledi.

Bu süreçte e-Spor severleri ne gibi etkinlikler bekliyor?

Uluslararası 2015 Şampiyonası aynı zamanda Almanya Köln’de gerçekleşecek başka bir e-Spor etkinliği olan Gamescom ile eşzamanlı yapılacak, hatırladığımız üzerede Valve’in sahalara ilk çıkışıda 2011 Gamescom’da olmuştu.

Geçtiğimiz yıl neler olmuştu?

Geçen yıl ki Uluslararası Dota2 Şampiyonası’ndan bahsedecek olursakta, şampiyona Valve’in 4. turnuvasıydı ve 18-21 Temmuz tarihleri arası Seattle Key Arena’da gerçekleşmişti. Newbee isimli Çin takımının ViCi Gaming’i finallerde mağlup ederek $5 milyon ödülü evlerine götürmesiyle sonuçlanmıştı.

Valve daha fazla haber yayınladıkca sizinle paylaşmaya çalışacağız, Exemmo ekranlarından ayrılmayın!

Bir Cevap Yazın