ESGN_TV_Fight_Night_Studio_Shot_9

Max “Nyhx” Siebel ‘dan üzücü veda…

Dünyanın en ünlü Hearthstone takımlarından DogeHouse‘ un kurucularından Max “Nyhx” Siebel, takımından ayrılıp profesyonel arenayı bıraktığını açıkladı. Siebel’ın Hearthstone’dan çekilmesi DogeHouse’u üç kişi bıraktı. Gnimsh, Artosis ve ek0p yeni yetenekler arayacak gibi gözüküyor.
Peki neden ayrıldı?
Ünlü oyuncu “Ayrılmamdaki sebep oyunun sıkıcı hale gelmesi, büyük güncellemelerin ve yeni içeriğin dinamik bir şekilde gelmemesi. Uzun zamandır sadece birkaç güçlü deste oynanıyor, yeni stratejiler üretemiyorsunuz. Blizzard’ın güncelleme getirmemesi bende motivasyon, şevk, heves bırakmadı. Değişim olmayışı beni oyundan soğuttu. Bir desteden 2-6 kartı değiştirip onu kendi desteniz gibi lanse etmeniz ise çok aptalca.” dedi
Haber, takım arkadaşı Gnimsh tarafından da doğrulandı. 
“DogeHouse takımdan ziyade aile gibidir, ancak kendinizi zorlayarak oynuyorsanız bir kıymeti yok. Takımdan ayrılmasının sebebi de o. Artık Hearthstone kariyerini devam ettirmiyor ancak aramızda causal bir oyuncu olarak kalacak. Eğer geri gelmek isterse ona herzaman kapımız açık. O tüm zamanların en iyi deste mühendislerinden birisi.
Oyunun sizi sıktığı olmuyor mu, beni hep aynı kartları oynuyoruz, piyasada hep aynı desteler geziyor, neden değişiklik yok? diye düşündürdüğü oluyor. Curse of Naxxramas‘ı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir Cevap Yazın