LogoOficjalne

Goodgame Empire

Goodgame Empire tarayıcı tabanlı(Browser) bir strateji oyunudur. Goodgame Studios tarafından geliştirilip yayıncılığı yapılmaktadır.  Almanya’nın Hamburg şehrinde kurulan ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen oyun yayıncısının yanında oyun geliştirme şirketidir. Goodgame empire 2009 yılında şirkete “European Games Award” ve “BÄM! Award” kazandırmıştır. Goodgame Studios şuan dünya çapında 100 milyon kişini desteği sağlamaktadır.

k_goodgame-empire-1319631905Goodgame Empire; küçük bir köy kurarak imparatorluk kuramaya çalışan bir strateji oyunudur. Size ilk olarak küçük bir kasaba verilir ve bu kasabayı geliştirmek için bin bir türlü çabalara girerek büyütmeye çalışıyorsunuz. Tabi sadece büyütmek yetmiyor büyütürken köydeki nüfusu da ayarlamak gerekiyor. Onun yanında taş, demir, tahıl gibi hammeddeleri de uygun bir şekilde orantılı olarak geliştirmek gerekmektedir. Daha sonra oyundaki savaş sistemi o kadar kolay ve eğlenceli ki bir köye saldırma isteği duyuyor insanın. Tabi duramıyorsun bir yerlere saldırıyorsun. Eğer karşı köyün savunması güçlü ise kötü bir mağlubiyet alıyorsunuz. Eğer sizin askerleriniz güçlü taraf olursa yağmalayarak köyünüze geri dönüyorsunuz. Eğer kazanırsanız size bir puan veriliyor ve bu puan ile oyun içinde ki sıralamanız belirleniyor. Gayet zevkli bir oyundur. Özellikle birlik kurma sistemi olduğundan arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz en güzel oyunlardan biri. Eğer güzel bir birlik kurarsanız oyunun birinci birliği olabilirsiniz.

k_goodgame-empire-1319631604Oyunu grafik yönünden ele almak gerekirse oldukça iyi grafiklere sahip bir oyundur. Haritaların, binaların ve karakterlerin çizimler oldukça başarılı bulduk. Oyunun beğendiğimiz bir yönü ise kısıtlı olsa da köyünüzün bayrağını siz tasarlayabiliyorsunuz. Bu bayrak size saldırı yapıldığın veya saldırı yaptığınızda sizi temsil eden animasyonda oldukça iyi gözüküyor.

İyi oyunlar.

Bir Cevap Yazın